Moonlit Games wyprodukuje i wyda Ignis: Duels of Wizards
Artykuły

Moonlit Games wyprodukuje i wyda Ignis: Duels of Wizards

Moonlit Games S.A., czołowe polskie studio specjalizujące się w tworzeniu gier na zlecenie oraz rozwijaniu własnych produkcji, kupiło prawa do produkcji Ignis: Duels of Wizards. Premiera tytułu na platformie Steam planowana jest na drugi kwartał 2019 roku.

Od strony produkcyjnej zespół Moonlit Games już wcześniej zajmował się projektem, ale wydawcą miała być spółka Fat Dog Games. W listopadzie br. całość praw została wykupiona przez Moonlit. Decyzja podyktowana została dobrą znajomością produkcji oraz przeświadczeniem o jej potencjale sprzedażowym. Podobne gry, takie jak Battlerite czy Bloodline Champions, cieszą się dużą popularnością. Pierwszy z nich ma 3 710 000, a drugi 659 000 pobrań.

Ignis: Duels of Wizards na tle innych tytułów wyróżnia unikatowa i autorska mechanika walki – gracze mają możliwość sterowania trajektorią każdego pocisku wypuszczanego przez ich postać. Zależnie od upodobań, mogą albo modyfikować parabole, albo ręcznie zmieniać kierunek lotu. Rozgrywka w Ignis opiera się na serii krótkich, dynamicznych i intensywnych starć. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych gier z gatunku MOBA, mecz nie wymaga zarezerwowania dłuższego czasu – ocenia Piotr Gardeła, CEO/CFO Moonlit Games S.A.

Ignis: Duels of Wizards będzie więc bardziej przystępna dla osób, które chcą zrobić sobie krótką przerwę od aktualnie wykonywanych obowiązków na kilkunastominutową rozgrywkę.

Poza platformą Steam, tytuł wydany będzie również na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Przewidywana cena gry to 15-20 USD.

Moonlit Games S.A. to polski gamingowy software house, zamierzający poszerzyć swoją działalność o produkcję własnych gier przy wykorzystaniu autorskich, innowacyjnych technologii oraz zaawansowanej strategii wydawniczej. W ramach przeprowadzonej emisji, Moonlit Games pozyskał 2 mln zł na rozwój działalności. W tym celu Spółka wyemitowała do miliona akcji, które stanowią 20% wszystkich akcji Spółki. W połowie stycznia 2019 roku firma planuje debiut na giełdzie NewConnect.

TO CIĘ ZAINTERESUJE

Viper Steel DDR4 – czysta moc w starym stylu

Pawel Deluga

AVerMedia: obowiązkowy zestaw dla youtubera i streamera

Pawel Deluga

Wydajna Yoga A940 do kreatywnej pracy

Pawel Deluga

Icy Dock MB996SK-6SB – maksymalne bezpieczeństwo danych

Pawel Deluga

AVerMedia Live Gamer HD 2 – wideo grabber dla graczy

Pawel Deluga

Tenda SG105 – stylowy switch na każde biurko

Pawel Deluga

Zostaw swój komentarz

Doktor Komputer Studio
Tworzenie stron Internetowych. Strony www Gdynia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przeze mnie plików cookies. Akceptuję Czytaj więcej