Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B - wypełniony funkcjami
Artykuły

Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B – wypełniony funkcjami

Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B łączy w sobie dyski HDD/SSD 3,5” i 2,5” w jednej zatoce 5,25”.

Konstrukcja beztackowa sprawia, że bez problemu można instalować lub usuwać dyski 2,5” i 3,5″ HDD/SSD. Wystarczy wsunąć napęd, aby go podłączyć, nie ma potrzeby używania żadnych narzędzi. Przedni panel ułatwia wyciągnięcie dysku dzięki prostej i wygodnej konstrukcji. Poszczególne przełączniki zasilania pozwalają na wyłączenie dysków za pomocą jednego przycisku. Chronią je przed wirusami i umożliwiają wybór dysku, z którego należy uruchomić komputer poprzez całkowite odcięcie zasilania.

Oszczędność miejsca

Zaprojektowany z myślą o wszechstronności, idealny do komputerów multimedialnych i kin domowych, systemów samochodowych, warsztatów komputerowych i systemów kryminalistycznych. Dzięki flexiDOCK można łatwo podłączyć dowolny dysk SSD/HDD 2,5″ lub 3,5”.

Przedni panel został zaprojektowany tak, aby wygodnie wyjąć jakikolwiek dysk. Wystarczy chwycić napęd i wyciągnąć z obudowy.

Bezpieczny, ulepszony mechanizm wprowadzania dysku

Zainstalowanie dysku 2,5″ lub 3,5″ jest wspomagane przez podwójne działanie mechanizmów wprowadzania dysku oraz stabilizator. Gwarantuje to, że dysk utrzymuje stabilne i niezawodne połączenie z wewnętrznym złączem SATA, co chroni go przed uszkodzeniem.

Funkcjonalna obudowa

W obudowie znajdują się indywidualne wskaźniki LED informujące o tym, kiedy dany dysk zasilany lub w trakcie pracy. Stałe, niebieskie światło oznacza, że urządzenie jest zasilane, zaś migające, że dysk jest w użyciu. Każda zatoka posiada własny wyłącznik, umożliwiający odcięcie zasilania do dowolnego dysku bez konieczności całkowitego usunięcia go z flexiDOCK. Zmniejsza to zużycie wewnętrznych złączy oraz pozwala przechowywać w odpowiedniej temperaturze. W celu dodatkowej ochrony urządzenie flexiDOCK MB795SP-B obsługuje zarówno 7-pinowe, jak i 15-pinowe kable SATA z zatrzaskami, dzięki czemu nie trzeba się martwić o przypadkowe odłączenie ich od obudowy.

Metalowa zewnętrzna obudowa zapewnia maksymalną trwałość i ochronę danych, a wytrzymałe plastikowe elementy z tworzywa ABS pozwalają na elastyczność układu dysków. Otwory wentylacyjne są rozmieszczone na całej obudowie i utrzymują optymalną temperaturę niezależnie od tego rodzaju używanego dysku. Szeroko otwarty przedni panel oraz tylne otwory wentylacyjne współpracują z wentylatorami komputerów, aby odprowadzać ciepło. Aby w pełni wykorzystać mechaniczne dyski HDD, urządzenie flexiDOCK obsługuje pełnowymiarowe dyski 15 mm 2,5″, gdy zatoka 3,5″ nie jest używana. Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, który może zatkać wewnętrzne złącza i uniemożliwić przepływ powietrza, w zatoce 3,5” zainstalowana została ukryta osłona przeciwkurzowa, którą można łatwo wsunąć.

Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B – wypełniony funkcjami
5 (100%) 1 głos[y]

TO CIĘ ZAINTERESUJE

5 najważniejszych cech komputera do montażu wideo i obróbki foto

Pawel Deluga

Przekształć SSD M.2 w dysk 2,5″ z Icy Dock MB703M2P-B

Pawel Deluga

Delock: masz zapasowy dysk SSD? Już nie musisz trudzić się z jego montażem

Pawel Deluga

Druk 3D w gospodarstwach domowych

Pawel Deluga

Kompaktowy skaner IRISPen Executive 7

Pawel Deluga

Brother MFC-L9750CDW z nagrodą BLI Winter 2018 Pick Award

Pawel Deluga

Zostaw swój komentarz

Doktor Komputer Studio
Tworzenie stron Internetowych. Strony www Gdynia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przeze mnie plików cookies. Akceptuję Czytaj więcej